Çiftliğimiz

Bilinçli tüketicilere gönül rahatlığı ile keyfini çıkarabilecekleri midyeler sunuyoruz.

Çiftliğimiz, civarında sanayi, gübreli tarım, yerleşim bölgesi ve herhangi bir deşarj bulunmayan bir alan üzerinde kurulmuştur.

Tüm yetiştiricilik hatları kendi imalatımız olan kazık çakma makinemiz ile deniz tabanına çakılan vida çapalar ile tutturulmuştur.

Çiftliğimiz, civarında sanayi, gübreli tarım, yerleşim bölgesi ve herhangi bir deşarj bulunmayan Güney Marmara Adalarından Koyun Adası’nın batı yakasında 21 hektarlık bir alan üzerinde kurulmuştur.

Çiftlikte sayısı 60’ı bulan ve gün geçtikçe artan yetiştirme hatlarının her birinin altında takribi 3km yetiştirme halatı bulunmaktadır. Destekleyici tüm halatlarla birlikte çiftlikteki toplam halat uzunluğu 200 km’yi geçmektedir. Yetiştirme hatlarının yüzerliğini takribi 2500 adet şamandıra sağlamaktadır.

Midye yetiştiriciliği her gün özel ilgi isteyen ve emek yoğun iş şartlarında çalışılan bir sistemdir. Tüm hatlar periyodik olarak kontrol edilir, ölçümler yapılır, gerekli ise yetiştirme hatları hasat edilir, midyeler boylanır ve boylarına göre tekrar halatlara ekilirler. Bu iş için özel üretilen midye teknemiz her gün çiftliği ziyaret eder ve gerekli çalışmalar yapar.

Çiftliğimiz, civarında sanayi, gübreli tarım, yerleşim bölgesi ve herhangi bir deşarj bulunmayan bir alan üzerinde kurulmuştur.