HAKKIMIZDA

Bilinçli tüketicilere gönül rahatlığı ile keyfini çıkarabilecekleri midyeler sunuyoruz.

Yapmaya soyunduğumuz iş sadece ticari bir girişim olmakla kalmayıp aynı zamanda başka önemli amaçlara da hizmet etmektedir.

Şirketimizin öncelikli kuruluş amacı midye üretmektir. Bu amaçla 2012 yılında şirket kurulumunu tamamlayıp yaptığımız araştırma ve planlamalardan sonra izin başvurularımızı yaptık ve bunu takip eden uzun bir zaman sonra çiftlik kurmak için izinlerimizi aldık.

Zorlu çalışmaları takiben çiftliğimizin ilk bölümünü kurduk ve 2015 yazının başında mahsul almaya başladık.

Diğer kuruluş amacımız da diğer çift kabuklu yumuşakçaları, öncelikle yurtdışına pazarlamak ve buna paralel yurt içinde de yerli tüketicilere bu lezzetli ve değerli besin kaynaklarını tanıtmaktır.

Bunun için Marmara Adası’nda bir çift kabuklu arındırma ve sevkiyat merkezi kurduk, yurtiçi ve yurtdışında ürünlerimizi pazarlayıp satmak için tüm izinlerimizi aldık.

Ülkemizde tüketilen midyelerin tümü kontrolsüz bir şekilde piyasa sunulmaktadır. Midyeler, yakalandığı yerden başlayıp son kullanıcılara ulaşana kadar birçok riski üzerinde barındırarak tüketilmektedirler. Halbuki Misya’nın üretimi her hafta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı birimleri tarafından izlenmekte ve laboratuvar analizleri ile kontrol edilmektedir. Biz bu kontrollerle yetinmeyip kendi otokontrollerimizi de devreye sokmaktayız. Bu şekilde bilinçli tüketicilere gönül rahatlığı ile keyfini çıkarabilecekleri midyeleri sunmaktayız.

Dünyada ve ülkemizde nüfus sürekli artmakta ve protein kaynakları insanları beslemekte yetersiz kalmaktadır. Protein üretimini sürdürülebilir bir şekilde yapmak artık çağımızın vazgeçilmez önceliklerinden biri olmuştur. Yavru üretiminin doğal olarak gerçekleştiği ve denizdeki fitoplankton gibi mikroorganizmaları yiyerek büyüdükleri için midye üretimi sürdürülebilir üretimin tanımına tam olarak uymaktadır.

Yıllar önce şöyle yazmıştık: “Herşey hazır. Şimdi sıra, ne yediğini bilmeyi arzu eden midye severler ile buluşmaya geldi.” Bugün, Türkiye’de midyeyi çok sevip de Misya’nın adını duymayan kalmadı. Güveninize layık olmak için özenli çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Afiyet olsun.