MİSYA

Şirketimizin öncelikli kuruluş amacı midye üretmektir. Bu amaçla 2012 yılında şirket kurulumunu tamamladık, yaptığımız araştırma ve planlamalardan sonra izin başvurularımızı yaptık ve bunu takip eden süreçte de çiftlik kurmak için izinlerimizi aldık.

Zorlu bir çalışma sürecinden sonra çiftliğimizin ilk bölümünü kurduk ve 2015 yazının başında mahsul almaya başladık.

Diğer kuruluş amacımız da kidonya, istiridye, sülünes, akivades, kum şırlanı gibi midye haricindeki çift kabuklu yumuşakçaları öncelikle yurtdışına pazarlamak ve buna paralel yurt içinde de yerli tüketicilere bu lezzetli ve değerli besin kaynaklarını tanıtmaktır.

Bunun için Marmara Adası’nda bir çift kabuklu arındırma ve sevkiyat merkezi kurduk, yurt içi ve yurt dışında ürünlerimizi pazarlayıp satmak için tüm izinlerimizi aldık.

Yapmaya soyunduğumuz iş sadece bir ticari girişim olmanın ötesinde başka önemli amaçlara da hizmet etmektedir.

Ülkemizde tüketilen midyelerin tümü kontrolsüz bir şekilde piyasa sunulmaktadır. Midyeler, yakalandığı yerden başlayıp son kullanıcılara ulaşana kadar birçok risk barındırmaktadır.

Misya’nın üretimi ise her hafta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı birimleri tarafından izlenmekte ve laboratuvar analizleri ile kontrol edilmektedir. Biz bu kontrollerle yetinmeyip kendi kontrollerimizi de düzenli olarak yapıyoruz. Bu şekilde bilinçli tüketicilere gönül rahatlığı ile keyfini çıkarabilecekleri midyeler sunuyoruz.

Dünyada ve ülkemizde nüfus sürekli artmakta ve protein kaynakları insanları beslemekte yetersiz kalmaktadır. Protein üretimini sürdürülebilir bir şekilde yapmak artık çağımızın vazgeçilmez önceliklerinden biri olmuştur. Yavru üretiminin doğal olarak gerçekleştiği ve denizdeki fitoplankton gibi mikroorganizmaları yiyerek büyüdükleri için midye üretimi sürdürülebilir üretimin tanımına tam olarak uymaktadır.

Her şey hazır. Şimdi sıra, ne yediğini bilmeyi arzu eden midye severler ile buluşmaya geldi.

Afiyet olsun,

Misya

Misya Hakkımızda
Misya Midye Çiftliği

Çiftliğimiz

Misya Midye Hasat Gemisi

Hasat Teknesi

Misya Midye İşleme

İşleme ve Arındırma Tesisi