Misya Su Ürünleri A.Ş.

Bilinçli tüketicilere gönül rahatlığı ile keyfini çıkarabilecekleri çiflik midyesi sunuyoruz.
Türkiye'de yılda 1000 ton gerçek üretimi geçen ilk midye çiftliğiyiz.

Misya Su Ürünleri A.Ş. olarak yapmaya soyunduğumuz iş sadece ticari bir girişim değildir. Aynı zamanda başka önemli amaçlara da hizmet etmektedir.

Misya’nın öncelikli kuruluş amacı midye üretmektir. Bu amaçla 2012 yılında şirket kurulumunu tamamladık.. Yaptılan araştırma ve planlamalardan sonra izin başvurularını yaptık.  Bunu takip eden maalesef çok uzun bir zaman sonra çiftlik kurmak izinlerimizi aldık.

Zorlu çalışmaları takiben midye çiftliği kurulumu tamamladık. 2015 yazının başında ilk hasatı yapmaya ve mahsülleri almaya başladık. O günden bu güne doğanın öğrettiklerinden ders almaya çalışıp, öğrendiklerimizi bilimsel bir şekilde uygulayıp üretimi daha verimli bir hale getirmeye çalıştık. Buna rağmen öğrenme sürecimizin halen devam ettiğinin de bilincindeyiz.

Misya Su Ürünleri A.Ş. olarak bir başka kuruluş amacımız daha var. Bu da diğer çiftkabuklu yumuşakçaları, öncelikle yurtdışına pazarlamaktır.  Buna paralel yurt içinde de yerli tüketicilere bu lezzetli ve değerli besin kaynaklarını tanıtmayı arzulamaktayız.

Bunun için Marmara Adası’nda bir çift kabuklu arındırma ve sevkiyat merkezi kurduk, yurtiçi ve yurtdışında ürünleri pazarlayıp satmak için tüm izinleri aldık.

Rakipler ve Misya Su Ürünleri

Ülkemizde tüketilen midyelerin neredeyse tümü kontrolsüz bir şekilde piyasa sunulmaktadır. Midyeler, yakalandığı yerden başlayıp son kullanıcılara ulaşana kadar birçok riski üzerinde barındırarak tüketilmektedirler. Halbuki Misya Su Ürünleri üretimi her hafta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı birimleri tarafından izlenmekte ve laboratuvar analizleri ile kontrol edilmektedir. Misya bu kontrollerle yetinmeyip kendi otokontrollerimizi de devreye sokmaktayız. Bu sayede bilinçli tüketiciler Misya midyelerini gönül rahatlığı ile keyfini çıkarabilmektedirler.

Sürdürülebilir üretim

Dünyada ve ülkemizde nüfus sürekli artmakta ve protein kaynakları insanları beslemekte yetersiz kalmaktadır. Protein üretimini sürdürülebilir bir şekilde yapmak artık çağımızın vazgeçilmez önceliklerinden biri olmuştur. Yavru üretiminin doğal olarak gerçekleştiği ve denizdeki fitoplankton gibi mikroorganizmaları yiyerek büyüdükleri için midye üretimi sürdürülebilir üretimin tanımına tam olarak uymaktadır.

Misya olarak yıllar önce şöyle yazmıştık: “Herşey hazır. Şimdi sıra, ne yediğini bilmeyi arzu eden midye severler ile buluşmaya geldi.” Bugün, Türkiye’de midyeyi çok sevip de Misya adını duymayan kalmadı. Güveninize layık olmak için özenli çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Afiyet olsun.

Misya Su Ürünleri A.Ş., analitik düşünme ve temel matematik yetkinliklerinin arttırılmasında gönüllü çalışmalar yapan ücretsiz ve reklamsız online matematik eğitim platformu Derspresso’yu desteklemektedir.